Як правильно доглядати за зубодесневими кишенями

При чищенні зубів люди рідко замислюються про необхідність доглядати за зубодесневим кишенею. Не всі знають, що це за область, і чому важливо усувати з неї наліт. Ми розповімо, що таке зубодесневие кишені, a також пояснимо, як правильно за ними доглядати.

Загальні відомості

Зубодесневой кишеню також називають пародонтальним. Це простір між зубною поверхнею і яснами. Воно виникає через відшарування ясен. У нормі м'язова тканина, що покриває коріння зубів, прилягає щільно. Це досягається за рахунок особливих структур сполучної тканини. При цьому під впливом різних факторів дана зв'язок слабшає.

Причини бувають наступними:

 • куріння;
 • цукровий діабет;
 • порушення прикусу;
 • підлітковий вік, настання клімаксу;
 • помилки при установці зубної пломби;
 • раціон харчування, що складається з м'якої їжі;
 • запалення дентину, ясен;
 • поганий догляд за ротовою порожниною, поява зубного каменю і нальоту.

Якщо зубодесневие кишені значно збільшилися, це вказує на появу патологічних змін в структурі пародонту. Виникнення даної проблеми можна визначити за характерними ознаками.

Основні симптоми:

 • набряклість ясен;
 • неприємний присмак у роті навіть при регулярному чищенні зубів;
 • зміна відтінку ясен: синюшний колір, почервоніння, блідість;
 • поява запаху з рота;
 • розхитування зубів;
 • хворобливість при проведенні гігієнічних процедур;
 • збільшення чутливості ясен і зубів;
 • оголення шийки зубів;
 • поява гною в області ясен.

Навіть якщо симптомів тільки кілька, це все одно вказує на наявність патологічних змін в пародонті.

Пародонтальні кишені і запальні процеси, що зачіпають ясна

Зубодесневие кишені не тільки з'являються як наслідок патологій, але і самі провокують захворювання, погіршують перебіг недуг. В даному просторі активно розмножуються хвороботворні мікроорганізми. З'являється стійкий наліт, який перетворюється в зубний камінь. Від нього не вдасться позбутися в домашніх умовах, знадобиться проходити професійну чистку зубів.

У пародонтальні кишені проникають частинки їжі, і через них починається запальний процес. При запущеному пародонтиті в цьому місці починає накопичуватися гній. В такому випадку потрібно негайно звернутися до стоматолога, щоб уникнути важких ускладнень.

Глибина зубних кишень при різних стадіях розвитку пародонтиту:

 • Перша - від 1,2 до 3,6 мм;
 • Друга - від 3,7 до 5,1 мм;
 • Третя - від 5,2 до 7,0 мм;
 • Четверта - більше 7,0 мм.

Якщо зуби здорові, тоді глибина кишень буде не більше 2 мм.

На ці значення можна орієнтуватися для визначення наявності пародонтиту. Чим глибше зубодесневие кишені, тим гірше вони впливають на здоров'я зубів і ясен. Дані області неможливо очистити за допомогою зубної щітки, тому в цьому місці активно формується наліт, розмножуються бактерії. Щоб цього не допустити, знадобиться використовувати спеціальні гігієнічні способи догляду за пародонтальними кишенями.

Особливості гігієнічного догляду

За зубодесневимі кишенями необхідно доглядати навіть в тій ситуації, якщо їх глибина в межах норми – не більше 2 мм.у цьому місці все одно буде накопичуватися наліт, а щітка не здатна від нього позбавити. Якщо використовувати неправильну техніку Чищення, тоді можна тільки погіршити ситуацію. Деякі люди рухають щіткою тільки по горизонтальній лінії або зверху вниз. У такій ситуації залишки їжі і бактерії виявляються під яснами. В майбутньому це може привести до сильного запалення, утворення зубного каменю, появи гною.

Ми радимо рухати щіткою від ясен до вершин зубів. У цій ситуації вдасться уникнути додаткового забруднення пародонтальних кишень.

Для догляду за важкодоступними місцями рекомендується використовувати іригатори. Ці пристосування пускають струмінь води, яка під тиском проникає в області між поверхнею зуба і яснами. Іригатори ефективно усувають бактеріальні скупчення і частинки їжі з зубодесневих кишень. У нас можна придбати дані пристрої, вибравши відповідну модель.

Для чищення важкодоступних областей потрібно використовувати перодонтальние насадки. Вони є для всіх іригаторів Revyline. Насадки оснащені м'яким наконечником, який не призводить до больових відчуттів при контакті із запаленими яснами.

При перших симптомах пародонтиту варто використовувати лікувально-профілактичні бальзами в якості розчину для іригатора. Це дозволить зняти запалення і усунути хворобливість.

Якщо потрібно зміцнити ясна, тоді слід робити гідромасаж за допомогою іригатора. Завдяки цьому стає краще кровообіг, в тканини надходить кисень, а також поживні речовини. У нас можна придбати іригатори і з їх допомогою поліпшити здоров'я ротової порожнини.

Як лікувати пародонтит

Якщо лікар діагностував другу стадію пародонтиту, тоді недостатньо буде використовувати тільки іригатори. Потрібно пройти спеціальні процедури, які допоможуть позбутися від неприємних симптомів і поліпшити самопочуття.

Наприклад, для лікування пародонтиту проводиться чистка ультразвуком. Під час процедури лікар руйнує зубні бляшки і знищує шкідливу мікрофлору. Кюретаж-це механічна чистка зубодесневих кишень від гною і бактерій. Вона виконується під місцевим знеболенням. У запущених випадках потрібно клаптева операція пародонту. Лікар виконує розсічення ясен і проводить чистку кишень.

Можна попередити виникнення і розвиток пародонтиту, якщо дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Потрібно правильно чистити зуби-рухати щетиною від ясен.
 2. Слід користуватися зубними нитками і йоржиками обережно, щоб не травмувати ясна.
 3. Рекомендується регулярно виконувати гідромасаж ясен.
 4. Потрібно щодня користуватися іригатором для ефективної чистки ротової порожнини.
 5. Слід застосовувати ополіскувачі і бальзами для профілактики пародонтиту.

Поліпшити стан ясен вдасться в тому випадку, якщо людина буде регулярно виконувати лікувально-профілактичні процедури протягом тривалого терміну. Рекомендується час від часу звертатися до стоматолога, щоб контролювати стан ротової порожнини.

Товарний знак Revyline, тексти та зображення марки охороняються авторським правом
revyline © 2022