Особливості догляду за міжзубними проміжками

Існують різні поверхні зубів. Окколюзіонная частина – це так, яка бере безпосередню участь в пережовуванні їжі. Вестибулярна поверхня звернена до губ і щік. Язичкова частина стикається з мовою. Апроксимальна поверхня спрямована до сусіднього зуба.

Всі сторони коронки мають індивідуальні особливості. Вважається, що найбільш проблемні – це бічні поверхні, так як саме вони найчастіше уражаються карієсом. Простір між апроксимальними (бічними) ділянками називається міжзубним проміжком. У цьому місці накопичуються залишки продуктів харчування, там починають розмножуватися бактерії. В даних областях активно формується наліт, поступово порушується цілісність емалі, що призводить до ураження дентину карієсом. Вважається, що саме міжзубні проміжки вимагають особливого догляду, тому ми радимо розібратися, як правильно їх очищати.

Зубні щітки

За допомогою мануальної щітки складно очистити зубні проміжки. Щетина не здатна ефективно очищати дані зони. Вимітаючими рухами щітки не вдасться усунути залишки їжі у важкодоступних місцях. Щоб ефективно обробити дану область, щетинки повинні розташовуватися перпендикулярно чистячої поверхні.

Більшою ефективністю володіють електричні зубні щітки, що мають насадки. У них щетинки розташовані таким чином, що охоплюють всю зубну коронку. Чистяча головка виконує кругові рухи, тому усуває наліт навіть з бічних частин.

Все ж навіть дорога електрична щітка не зможе усунути всі залишки їжі з міжзубних зон. Для цього ми рекомендуємо використовувати додаткові засоби гігієни, які можна придбати у нас.

Зубні нитки і йоржики

Йоржики і стоматологічні нитки показують відмінні результати при догляді за бічними поверхнями зубів, так як створені для цієї мети. Їх використовують як допоміжний засіб для очищення ротової порожнини.

Йоржики мають міцний стрижень, покритий короткими щетинками. Дане пристосування нагадує зубочистку, але діє значно ефективніше. Його потрібно просувати між зубів, щоб усувати залишки їжі, а також бактеріальний наліт. Процедура повністю безпечна, але перед першим застосуванням рекомендуємо ознайомитися з інструкцією.

Зубні йоржики мають різний діаметр. Людина може підібрати той варіант, який краще підійде для певної будови щелепи. Цей інструмент можна брати з собою в дорогу, на роботу, в гості, так як він не займе багато місця. Після прийому їжі вдасться швидко позбутися від її залишків між зубами.

Стоматологічні нитки (флоси) – це перевірені варіанти для догляду за ротовою порожниною. Ними почали користуватися ще в минулому столітті. Спочатку нитки створювалися з шовкового волокна, але через час виробники стали використовувати для виготовлення капрон. Цю ідею запропонувала організація DuPont.

Сучасні нитки міцні, вони відрізняються за формою і складом. Зазвичай флоси просякнуті ароматичними і антибактерицидними речовинами, які сприятливо впливають на стан ротової порожнини. Особливим попитом користуються вощені нитки з восковим покриттям, так як вони відмінно ковзають і не шкодять яснам.

Зубні нитки випускаються в компактних упаковках, які можна завжди брати з собою. Вдасться за допомогою ниток очистити зуби в будь-який час дня, навіть на роботі. Ми радимо користуватися флоссами після кожного прийому їжі, щоб попередити появу нальоту і розмноження бактерій.

Бальзами, ополискувачі

Для поліпшення стану ротової порожнини потрібно використовувати ефективні гігієнічні засоби-бальзами та ополіскувачі. Вони ефективно борються з бактеріями, зміцнюють зубну емаль, знімають запалення ясен. Всі ополіскувачі освіжають подих, тому їх слід використовувати протягом дня після прийому їжі.

Дія може змінюватися в залежності від складу засобу. Деякі бальзами спрямовані на лікування ясен, усунення їх кровоточивості. Інші володіють відбілюючим ефектом, відновлюють емаль. Бальзами і ополіскувачі не можна розглядати як основне і єдиний засіб для очищення зубів від нальоту. Вони виконують допоміжне завдання: усувають залишки бактерій після основної чистки.

Іригатори і міжзубні проміжки

Іригатор - це пристрій, призначений для ефективного очищення ротової порожнини. Завдяки пульсації води відбувається видалення нальоту з міжзубних проміжків. Перший іригатор з'явився в середині минулого століття, його створив відомий лікар Джон Матінглі. Завданням даного приладу було усунення нальоту з зубодесневих кишень, а також ефективне очищення міжзубних проміжків. З тих пір вже більше 50 років люди активно користуються іригаторами.

Хтось вважає, що даний пристрій може замінити зубну пасту, щітку, нитки, але це неправда. Прилад показує найбільшу ефективність, якщо його використовувати разом з перерахованими інструментами. Спочатку людина повинна скористатися зубною пастою і щіткою, а потім провести обробку ротової порожнини іригатором.

Бактеріальний наліт швидко формується, і на ньому з'являється щільна захисна плівка вже через 3 години після прийому їжі. Його можна усунути тільки за допомогою зубної щітки. Вона не може повністю прибрати наліт з міжзубних проміжків, тому доводиться додатково використовувати іригатор. В такому випадку вдасться підтримувати ротову порожнину в ідеальному стані.

У нас можна придбати якісний іригатор, вибравши одну з моделей. Цей пристрій дозволить ефективно доглядати за порожниною рота і попереджати виникнення карієсу, а також запалення ясен.

Існують портативні іригатори, які можна брати з собою в дорогу. Вони працюють від акумулятора, тому не потребують постійного підключення до мережі. За характеристиками вони не поступаються стаціонарним моделям, так як теж якісно усувають наліт з важкодоступних місць.

Важливо кожен день правильно чистити зуби і не обмежуватися тільки ранкової та вечірньої процедурою. Потрібно використовувати Флос після кожного прийому їжі, щоб не допускати формування нальоту. Дотримання даних рекомендацій дозволить уникнути появи карієсу і запалення ясен.

Товарний знак Revyline, тексти та зображення марки охороняються авторським правом
revyline © 2022