Cтоматологічні іррігатори

Іригатори - це спеціальні пристрої, які призначені для ретельного очищення порожнини рота і можуть використовуватися в домашніх умовах. Сучасні портативні моделі прості у використанні навіть під час подорожей. Відомо, що перші іригатори були винайдені ще в 1962 році, і, за даними Waterpik, винахідники (стоматолог Джеральд Майєр і інженер-гідротехнік Джон Маттінглі) зробили 146 спроб впровадити цей пристрій. До 2008 року тривали жваві дискусії і дослідження про те, чи дійсно цей пристрій настільки ефективно. Електричні зубні щітки були головними "противниками" іригаторів, принцип дії яких грунтувався на подачі води у вигляді багаторазових пульсацій. Дослідження Університету Південної Каліфорнії показало, що трисекундної обробки пульсуючою водою (за умови 1200 пульсацій в хвилину) при середньому тиску (490 кПа) достатньо для видалення до 99,9% м'якого нальоту в обробленій області. Надалі клінічна ефективність іригаторів була підтверджена, і сьогодні ми можемо використовувати такий пристрій в домашніх умовах.

Іригатори для порожнини рота: інформація для пацієнтів

Головною особливістю іригаторів для порожнини рота є додаткове ретельне очищення у важкодоступних місцях, що зменшує утворення зубного нальоту (і твердих відкладень), а також запобігає виникненню гінгівіту та інших захворювань ясен, викликаних впливом патогенної мікрофлори (бактерій). Відомо, що в порожнині рота може "жити" більше 20 видів різних мікроорганізмів, і саме зубний наліт є найбільш сприятливим середовищем для їх агресивного впливу на здоров'я зубів і ясен. При незадовільній гігієні порожнини рота виникає запалення м'яких тканин, а" запущені " процеси провокують виникнення серйозних стоматологічних захворювань.

Для щоденної гігієни необхідна ретельна чистка зубів зубною щіткою, спеціальними зубними пастами і полосканнями для порожнини рота. Але в той же час все ще існують важкодоступні області, які вимагають професійного чищення у стоматолога. Іригатори для порожнини рота є одним з найбільш ефективних пристроїв, які ви можете додатково використовувати в домашніх умовах для підтримки здоров'я зубів і ясен. Принцип дії цього пристрою заснований на подачі потужного струменя води з пульсацією, яка дозволяє очистити поддесневое простір (складки між яснами і підставою зуба), язик і слизову оболонку. Існують іригатори зі спеціальним режимом" душа", який також дозволяє масажувати слизову оболонку ясен (це покращує кровообіг мікроциркуляторного русла). Існують стаціонарні іригатори, а також портативні (з зарядом акумулятора), якими ви можете користуватися під час подорожей.

Зверніть увагу, що використовувати іригатори слід тільки за рекомендацією вашого лікаря. Адже цей пристрій необхідно деяким пацієнтам (наприклад, при носінні брекетів при відсутності протипоказань), і протипоказано іншим (наприклад, пацієнтам із захворюваннями серця, штучними клапанами серця і т.д.). Перед використанням цього пристрою в домашніх умовах проконсультуйтеся зі своїм стоматологом та іншими фахівцями в разі, якщо у вас є захворювання серцево-судинної системи.

Показання до застосування іригатора

 • Для профілактики карієсу і захворювань пародонту (гінгівіт, пародонтит);
 • Усунення неприємного запаху з рота;
 • Очищення ділянок порожнини рота, недоступних для зубної щітки;
 • При наявності в порожнині рота незнімних протезів, імплантатів і ортодонтичних пристосувань (брекетів);
 • Для пацієнтів зі зниженим загальним імунітетом (наприклад, при цукровому діабеті);
 • Вагітні жінки та матері-годувальниці;
 • Іригатор для зубів буде корисний курцям.

Застосування іригаторів для порожнини рота

Для профілактики захворювань ясен досить використовувати іригатори для порожнини рота до 2-3 разів на тиждень (при цьому ефект буде помітний вже протягом першого тижня). У деяких випадках стоматолог може рекомендувати щоденне використання цього пристрою протягом певного періоду часу (наприклад, якщо вам необхідно ретельно підтримувати тканини пародонту в здоровому стані). У той же час, якщо ви вирішите користуватися іригатором щодня (без рекомендації лікаря), це може привести до механічного пошкодження ясен.

Умови використання іригатора

 • зрошення проводиться після чищення зубною щіткою і зубною пастою;
 • необхідно регулювати потік рідини, тому що токсини з зубного нальоту можуть потрапити в кровотік під високим тиском (це може привести до ускладнень);
 • рідина може подаватися до зуба під прямим кутом;
 • чистка однієї щелепи займає близько 1-2 хвилини.

Що важливо пам'ятати при використанні іригатора

 • Очищена вода:

  Використовувати стоматологічний іригатор можна тільки з знезараженою водою, так як будь-яка інфекція може легко проникнути в мікроранки, які існують в порожнині рота. Це призводить до серйозних стоматологічних проблем і захворювань. Який найпростіший спосіб очищення води? Продезінфікуйте його кип'ятінням. Необхідно заздалегідь закип'ятити воду, а потім залишити стояти при кімнатній температурі. Це нескладно, але ризик інфікування тканин в порожнині рота буде зведений до мінімуму. Нагадаємо, що в іригатор необхідно наливати воду кімнатної температури, так як гаряча вода зашкодить пластикові деталі, які можуть перебувати в пристрої.

 • Використання спеціальних розчинів.

  Як правило, іригатор використовується не тільки з водою. Для того щоб очистити порожнину рота від патогенної флори, також використовуються спеціальні розчини:

  • які мають антибактеріальну та антикаріогенну дію;
  • які знижують чутливість зубів;
  • засоби, що полегшують кровоточивість ясен;
  • які надають загоює дію при пошкодженні слизової оболонки порожнини рота;
  • які видаляють м'який наліт;
  • продукти, які усувають неприємний запах з рота;
  • існують також спеціальні дитячі рідини для дітей з фруктовими ароматами, щоб дитина могла насолоджуватися використанням пристрою і звикати до нього.
 • Дотримуйтесь всіх пунктів інструкцій виробника.

  Використання іригаторів клінічно доведено. Це може підтвердити будь-який стоматолог. Ми рекомендуємо вам не забувати регулярно відвідувати стоматолога (раз на півроку) і вчасно проходити профілактичні стоматологічні процедури. Адже фахівець зможе стежити за станом зубів і ясен, своєчасно виявляти захворювання на ранніх стадіях або, навпаки, радувати вас хорошими новинами про відмінне здоров'я ваших зубів і ясен.

Товарний знак Revyline, тексти та зображення марки охороняються авторським правом
revyline © 2022