Вплив куріння на здоров'я зубів

Всі люди чули про те, що куріння негативно впливає на стан здоров'я. Шкідлива звичка призводить до появи хвороб серцево-судинної системи, дихальних шляхів. Лікарі попереджають людей про такі наслідки і лякають виникнення онкології. Куріння дійсно так впливає на організм, але фахівці рідко говорять про шкоду даної звичкою для зубів. Ми докладніше розглянемо, як пов'язаний тютюновий дим і стан ротової порожнини.

Склад тютюнового диму

Сигаретний дим-це непросте хімічне утворення. Експерти стверджують, що в його складі не менше 4000 хімічних сполук. При цьому серед них присутні більше 40 канцерогенів, які можуть спровокувати виникнення онкології.

У димі однієї сигарети міститься наступна кількість газоподібних речовин (зазначено в мікрограмах):

  • ізопрен-582;
  • оксид вуглецю – 13,4;
  • амоній-80;
  • діоксид вуглецю-50;
  • ацетальдегід-770;
  • синильна кислота-240;
  • ацетон-578.

Також присутні тверді частинки, такі як фенол, нікотин, карбазол. У тютюновому димі присутні фенол, індол і Н-Метиліндол. Всі перераховані речовини негативно впливають на здоров'я людини. Вважається, що можна померти, якщо викурити поспіль близько 40 сигарет.

Тютюновий дим перед попаданням в дихальні шляхи впливає на слизову оболонку ротової порожнини і на поверхню зубів. Через це контакту настають негативні наслідки. При систематичному курінні у людини виникають серйозні стоматологічні захворювання, які призводять до вкрай тяжких наслідків.

Жовтизна зубів

Найшкідливіше наслідок куріння-це жовтий відтінок зубів. У людини спостерігається потемніння емалі, і це візуально псує посмішку. Також жовтий колір зубів говорить про формування більш серйозних змін в ротовій порожнині.

Дьоготь і смоли, які присутні в тютюновому димі, осідають на поверхні зубів. Через це поступово формується щільний наліт. Відомо, що емаль зубів не однорідна, у неї складна структура. Дьоготь проникає в емаль і забарвлює дентин. Через це відтінок зубів стає коричневим, і від подібного кольору важко позбутися.

Спочатку людині допомагають зубні пасти і ополіскувачі з відбілюючим ефектом. При цьому усунути потемніння дентину майже неможливо. Гігієнічні засоби будуть допомагати тільки в тому випадку, якщо людина кине палити.

Карієс

Якщо людина довго курить, то це значно збільшує ймовірність виникнення карієсу. Тютюновий наліт призводить до появи бактеріальних бляшок. Смолянисті тютюнові відкладення - це сприятливе середовище для патогенної мікрофлори. Більш того, через куріння чистка зубів втрачає ефективність. Тютюновий наліт захищає бактерії від засобів гігієни.

У тютюні містяться такі сполуки, які знижують міцність зубної емалі. Через це дентин стає вразливішим для карієсу.

У курців стають більше зубодесневие кишені, де розмножуються бактерії, формується зубний камінь. Важливо ці важкодоступні області регулярно вичищати за допомогою іригатора. Це пристосування за допомогою напору води вичищає наліт. У нас можна придбати іригатор, вибравши одну з представлених моделей. Всі пристрої якісні та ефективні, вони гарантовано допоможуть позбутися від нальоту в зубодесневих кишенях.

Пародонтоз

Це захворювання здатне привести до втрати зубів. Пародонтоз часто зустрічається у курців і швидко прогресує. Слизова ясен має високу проникність. Через неї швидко проникають активні сполуки, які містяться в тютюновому димі. Хімічні речовини впливають на стінки судин ясен, призводять до дефіциту кисню і поживних речовин. Це негативно впливає на тканини пародонту, вони втрачають тонус, і в майбутньому виникає дистрофія.

Слабкі ясна починають відшаровуватися від поверхні зубів. З'являються глибокі пародонтальні кишені, що призводить до виникнення запальних процесів. Поступово оголюється шийка зуба, зменшується міцність його кріплення до кістки. Зуб поступово розхитується і через час випадає. При пародонтозі людина втрачає не один зуб, а все, які знаходяться на проблемній ділянці.

Як курцям піклуватися про ротову порожнину?

Куріння призводить не тільки до погіршення зовнішнього вигляду зубів. Тютюновий дим призводить до появи багатьох хвороб ротової порожнини. Саме тому потрібно особливий догляд за зубами і яснами при наявності шкідливої звички.

Людина повинна докласти чимало зусиль, щоб зменшити негативний вплив тютюну на ротову порожнину. Навіть при дотриманні всіх рекомендацій лікаря буде складно зберегти зуби у відмінному стані. Правильним рішенням буде позбутися від шкідливої звички, щоб уникнути негативних наслідків.

Для усунення жовтизни емалі потрібно використовувати спеціальні пасти. Є кошти, призначені для курців. Вони підходять для щоденного застосування протягом тривалого терміну. При цьому не варто захоплюватися відбілюванням, так як є ризик нашкодити емалі.

Курець повинен регулярно відвідувати стоматолога і проходити чистку. Це єдиний спосіб боротьби з зубним каменем. Зразкове 1-2 рази на рік потрібно приходити до лікаря і консультуватися з приводу того, чи прийшов час робити чистку.

Для підтримки тонусу ясен потрібно регулярно проводити гідромасаж за допомогою сучасних іригаторів. Це дозволить попередити виникнення різних проблем. Якщо на пристрої включити масажний режим, то подача струменя зміниться. Відбувається пульсація рідини, що сприятливо впливає на м'які тканини. Вдається знизити негативний вплив диму на судини пародонту, стимулювати кровообіг. У нас можна придбати іригатор з функцією масажу, який стане в нагоді не тільки для курців, але і для людей без шкідливих звичок.

При правильному догляді за ротовою порожниною вдасться знизити негативний вплив тютюнового диму на стан порожнини рота. Саме тому важливо правильно чистити зуби, а також користуватися іригатором, спеціальними ополіскувачами. Також буде потрібно регулярно записуватися на прийом до стоматолога, щоб попередити розвиток негативних наслідків. Якщо людина кине палити, тоді він зможе точно уникнути багатьох захворювань.

Товарний знак Revyline, тексти та зображення марки охороняються авторським правом
revyline © 2022