Як боротися з підвищеною чутливістю зубів

Підвищена чутливість зубів-серйозна проблема, з який може зіткнутися кожна людина. Щоб позбутися від неї, недостатньо використовувати якісну зубну пасту. Людина повинна переглянути свій догляд за ротовою порожниною, комплексно підійти до вирішення завдання. Ми розповімо, що таке підвищена чутливість зубів і як з нею боротися.

Гіперестезія - що це?

Підвищена чутливість зубів також називається гіперестезією. Вона проявляється больовими відчуттями, що мають короткочасний характер. Подібна реакція виникає у відповідь на хімічні, механічні та температурні подразники. Людина відчуває біль в області зубів, нерідко вона поширюється на обидві щелепи. У запущених випадках даний симптом з'являється навіть при вдиханні ротом теплого повітря.

Гіперестезія часто вказує на різні патології, пов'язані з порушенням цілісності емалі. Підвищену чутливість зубів не прийнято вважати самостійним захворюванням, це прояв інших недуг. Симптом може виникнути навіть без явних уражень емалі і дентину. До гіперчутливості зубів призводять сильні стреси, порушення мінерального балансу, нестача вітамінів і мікроелементів.

Ми рекомендуємо не ігнорувати біль, так як вона вважається тривожним сигналом. Потрібно звернутися до стоматолога і пройти точну діагностику. Не будемо детально розглядати системну гіпертензію, а поговоримо про несистемному типі. Його провокує порушення цілісності зубних тканин.

Наука стрімко розвивається, але до сих пір немає точної відповіді, чому виникає біль при гіперестезії. Є різні версії, пов'язані з механізмом появи негативної реакції на подразники, але вони Науково не доведені.

Які є припущення:

Рецепторна теоріяstrong>. Вона говорить про те, що спостерігається роздратування нервових закінчень, розташованих в дентинних трубочках. Нервові імпульси відправляються в пульпу зуба, через що людина відчуває різкий біль.

Нервово-рефлекторна теоріяstrong>. Існує припущення, що неприємні відчуття з'являються через порушення іонного обміну в тканинах. Подібна ситуація виникає при підвищеній дратівливості рецепторів дентину.

Гідродинамічна теорія. Багато вчених схиляються до даної версії. Вони вважають, що гострий біль з'являється при порушенні механорецепторів нервових закінчень при порушенні циркуляції рідини в дентинних канальцях. До подібного призводять різні хімічні і фізичні фактори, наприклад, кислотність, температура.

Точно відомо одне-нервові закінчення дентинних канальців пов'язані з чутливістю зубів. Щоб позбутися від больових відчуттів, доведеться зайнятися відновленням структури емалі. Ми рекомендуємо використовувати спеціальні бальзами з лікувальними травами для порожнини рота, а також ремінералізуючі гелі. При правильному виборі засобів вдасться незабаром помітити позитивні зміни.

Витончення емалі

Якщо у людини тонка зубна емаль, він зіткнеться з гіперестезією. Зазвичай проблема вроджена. У людини з дитячого віку ніжна і тонка структура емалі, тому присутній підвищений ризик появи не тільки гіперестезії, а й інших стоматологічних захворювань. Важливо з раннього віку займатися усуненням проблеми. Доведеться зміцнювати структуру емалі, виконувати гігієнічні процедури з урахуванням даної особливості. Тоді вдасться попередити виникнення багатьох стоматологічних захворювань.

Також до витончення емалі призводять несприятливі фактори: неправильний режим харчування, помилки при догляді за ротовою порожниною, часте відбілювання, механічні пошкодження. Важливо їх виключити, щоб уникнути патологій зубного ряду.

Причини ураження емалі

Можна виділити деякі фактори, здатні привести до гіперчутливості зубів.

Основні з них:

  1. Пародонтоз і пародонтит. При дистрофії ясен оголюється шийка зуба, позбавлена повноцінної емалі. Вона покрита тільки цементом, а він вразливий до різних подразників.
  2. Карієс. При каріозних ураженнях в структурі емалі спостерігається втрата мінеральних речовин. Також знищуються органічні сполучні тканини.
  3. Некаріозні ураження. Серед них виділимо бруксизм, звичку кусати тверді предмети, неправильний прикус. Дані фактори призводять до того, що стан емалі стає гірше.
  4. Механічні пошкодження. Розломи, відколи і тріщини дентину провокують проблеми з емаллю.

Якщо виникли проблеми з чутливістю зубів, тоді буде потрібно негайно визначити причину і почати лікування.

Правильний догляд за чутливими зубами

Ми можемо запропонувати широкий вибір товарів для догляду за чутливими зубами. Якщо їх використовувати, вийде зміцнити емаль і усунути хворобливість.

Зубні пасти

Існують спеціальні засоби, призначені для людей з гіперестезією. Ці зубні пасти мають маркування sensitive. У них низький показник абразивності, тому при чищенні не з'являються неприємні відчуття. У складі присутні речовини, що блокують підвищену чутливість нервових закінчень дентинних канальців.

Ми радимо використовувати зубні пасти, які відновлюють емаль. У них йдуть мінеральні комплекси, що володіють унікальною здатністю вбудовуватися в структуру зуба. Речовини стають будівельним матеріалом для емалі. Наприклад, можна використовувати італійську пасту TM Biorepair. В її складі мікрочастинки Microrepair, які за складом ідентичні кристалів емалі. При чищенні вони сприяють відновленню мікротріщин.

Ремінералізуючі гелі

Їх застосовують для ремінералізації емалі. У гелях присутні мінеральні компоненти, що володіють здатністю відновлювати структуру зуба. Вони сприятливо впливають на емаль і проводять профілактику карієсу.

Народні засоби

Розчин чайного дерева, кори дуба, ромашки, прополісу – все це широко використовується для боротьби з підвищеною чутливістю зубів. Можна використовувати спеціальні бальзами з даними компонентами. Вони зменшать біль і в цілому позитивно вплинуть на стан ротової порожнини.

Важливо почати правильно доглядати за зубами ще до появи проблем. Потрібно з дитинства не менше двох разів на день чистити ротову порожнину, з обережністю застосовувати пасту з високою абразивністю. Не потрібно сильно тиснути щіткою на ясна і зуби, інакше є ризик їх пошкодити. Ми рекомендуємо регулярно відвідувати стоматолога, щоб вчасно помітити розвиток проблем і почати лікування.

Товарний знак Revyline, тексти та зображення марки охороняються авторським правом
revyline © 2022