Зубні нитки: різновиди

Нитка як засіб для очищення зубного нальоту почали використовувати ще в 19 столітті. Завдяки ній можна було усувати залишки їжі навіть у вузьких міжзубних проміжках. Пристосування дозволяло прибирати наліт з поверхні зубів, попереджати появу карієсу. У ті часи люди використовували звичайні нитки, які призначалися для шиття.

Тільки в кінці 19 століття почалося виробництво флосів. Це спеціальні нитки, які призначені для чищення зубів. Спочатку їх виробляли з шовку, тому як матеріал мав відмінну структуру. Був тільки один мінус-нитки весь час рвалися. Через це їх було незручно використовуватися, і на даний момент такий варіант майже не застосовується.

Якісні флоси почала виробляти компанія Johnson & Johnson. Вона досі вважається одним з лідерів з виготовлення товарів для підтримки гігієни ротової порожнини. Через деякий час фірма вирішила відмовитися від натурального шовку і почала використовувати нейлон. Це перспективний матеріал, який розробила організація DuPont. Нейлонові нитки виявилися значно тонше і міцніше шовку. Саме тому вони швидко набрали популярність.

Зубні нитки сьогодні

Минуло багато часу з того моменту, коли люди вперше почали використовувати нитки для чищення зубів. З того моменту флоси значно змінилися, покращилася їх якість. Зараз на ринку представлена велика кількість зубних ниток, які відрізняються за матеріалом, структурою, формою, просоченням.

Зазвичай люди використовують флоси за межами будинку, так як з їх допомогою очищають зуби після прийому їжі. Виріб випускається в спеціальному контейнері, який зручно брати з собою. Його можна покласти в сумку або в кишеню. У людини буде можливість протягом дня доглядати за станом ротової порожнини.

Класифікація зубних ниток

Для виготовлення флосів застосовуються різні матеріали, і це впливає на властивості виробів. З ними рекомендуємо ознайомитися, щоб зробити правильний вибір.

Які матеріали застосовуються при виготовленні зубних ниток:

 • Шовк. Зараз його використовують вкрай рідко, тому як він недостатньо міцний.
 • Нейлон. Він відмінно підходить для зубних ниток, тому як недорого коштує, вважається міцним і еластичним.
 • Капрон. Він не такий м'який, як нейлон, але теж не рветься.
 • Тефлон. Це полімерне волокно, зроблене на основі фторпласту. Коштує дорого, але вважається найбільш перспективним матеріалом для зубних ниток. Тефлон міцний, еластичний і повністю відповідає гігієнічним стандартам.
 • Ацетатне волокно. Це міцний матеріал, який близький за властивостями до шовкової нитки.

Флоси також прийнято розрізняти в залежності від форми перетину. Є круглі нитки, які вважаються універсальними. Також зустрічаються плоскі флоси, рекомендовані при вузьких міжзубних проміжках. Вони виконані у формі стрічки, поетом нитка легко проникає між зубами. Вона відмінно очищає важкодоступні місця.

Форми випуску

Зараз зубні нитки виготовляються в різних формах, вони випускаються різної величини. Можна вибрати такий варіант, який здасться найбільш зручним.

Які бувають упаковки:

 • Бобіна. Застосовується в разі великого запасу нитки. Флосс згорнутий в кокон і поміщений в футляр, який розташовується стаціонарно. Такий варіант відмінно підійде для застосування вдома.
 • Котушка. Нитка намотується на щільне підставу. Котушка розміщується в міцному футлярі, оснащеному спеціальним пристосуванням для відрізання нитки. Завдяки цьому людина може вибрати потрібну довжину відрізка.
 • Тримач. Відрізок нитки закріплюється в натягнутому стані. Це зручно, так як можна чистити бічні поверхні зубів і не фіксувати кінці флосса на пальцях.
 • Нитки у відрізках. Не потрібно відміряти і відрізати Флос, так як він вже розділений. Зазвичай в упаковках зустрічається від 24 до 48 відрізків.

Кожен варіант має свої переваги, тому при виборі потрібно орієнтуватися на особисті переваги. Також разом з ниткою можна використовувати іригатор для очищення міжзубних просторів. У нас можна придбати дане пристосування, вибравши одну із запропонованих моделей.

Суперфлоси

Це спеціальні нитки, які випускаються у формі окремих відрізків. На початку вони щільні і пружні, тому зручно усувати наліт в міжзубних ділянках. Потім йде чистячий шар, зроблений з м'якого покриття.

Суперфлоси відмінно підходять для догляду за протезами, брекетами, мостами. Структура покриття і контактна поверхня різні, тому ефективність очищення зубів значно підвищується. Також подібні нитки зручно використовувати для догляду за ортодонтичними конструкціями.

Особливі просочення

Флоси рекомендовані не тільки для механічного очищення емалі від бактерій, залишків їжі. Нитки просякнуті спеціальними речовинами, завдяки чому проводиться додатковий лікувальний ефект. Виробник використовує особливі розчини, в яких присутні різні компоненти. Речовини позитивно впливають на ротову порожнину.

Які компоненти можуть бути присутніми в просоченнях:

 • Фтор. Він зменшує ймовірність появи карієсу, значно зміцнює емаль.
 • Ментол. Заспокоює запалені ясна, робить дихання більш свіжим.
 • Антисептики. Вони борються з бактеріями, попереджають виникнення карієсу.
 • Вугілля. Його мікрочастинки безпечно і дбайливо відбілюють емаль, так як виробляють абразивний ефект.
 • Воску. Нитка, покрита воском, дуже швидко проникає в проміжки між зубами. З цієї причини чистка виявляється більш якісною і безпечною. Виключена ймовірність травмування ясен, а Флос дбайливо очищає шийку зуба.

На даний момент зубні нитки швидко набирають популярність, тому як люди усвідомлюють, наскільки важливо правильно доглядати за ротовою порожниною. Недостатньо користуватися щіткою і пастою, щоб підтримувати зуби в хорошому стані. При правильній гігієні вдасться попередити виникнення карієсу, не допустити запалення ясен.

Потрібно користуватися не тільки зубними нитками, але також іригаторами. Ці пристрої потужним струменем води ефективно вимивають наліт, а також зміцнюють ясна. Їх потрібно щодня застосовувати для досягнення позитивних результатів. Ми радимо користуватися зубними нитками, а також іригаторами для підтримки ротової порожнини у відмінному стані.

Товарний знак Revyline, тексти та зображення марки охороняються авторським правом
revyline © 2022